Archiwum styczeń 2017


Wywóz śmieci Warszawa
26 stycznia 2017, 07:53

Gdyby uznajesz zbyt dużo śmieci, zamów worek lub kontener

Co cierpię spośród nimi spowodować? - dziwi się Ryszard Kozłowski, któremu po remoncie na działki skupiło się trochę niepotrzebnych rzeczy. Postanowił załadować je na przyczepkę i wywieźć na miejskie wysypisko śmieci. A tam ich nie przyjęto. - Poinformowano mnie kontenery na gruz Warszawa, że od własnych osób śmieci nie przyjmują.

Przyczepka pana Ryszarda nie mieści wiele śmieci. Trochę zbędnego styropianu, kawałki rodzice oraz kolejnych sprawy, które są po remoncie. Ryszard Kozłowski zdecydował je wywieźć na miejskie wysypisko. Tak działał zawsze, od kiedy pamięta.

Nie dla prywatnych - Osoba, która prowadzi wysypisko zawsze znaczyłaby moje śmieci, wystawiała rachunek, ja je wysypywałem i zajmował kłopot z góry - wyznaje pan Ryszard. Tym zupełnie było inaczej. Z wysypiska przyjechał z całym wózkiem, bo tam nikt nie chciał przyjąć śmieci. - Powiedzieli mi, że od indywidualnych osób odpadów nie przyjmują - mówi pan Ryszard. -- Więc co posiadam już z nimi zrealizować? Wywieźć do lasu? Właściwie nie można, ale jeżeli miasto będzie utrzymywało taką formę, toż pany faktycznie będą spełniać - żali się. Przydatne jest zezwolenie Zgodnie z swym prawem, każdy właściciel nieruchomości powinien posiadać zgodę z wyspecjalizowaną firmą na wywóz śmieci. W klubu z ostatnim na jakiejś posesji powinien być kontener na braki. Wyjątek są jedynie rodziny dwuosobowe, które zamiast kontenera mogą tworzyć podobni worek na śmieci. Ale mimo wszystko obliguje toż do korzystania takiej umowy. - Zezwolenia na wywóz śmieci wydaje starostwo powiatowe oraz burmistrz - wyjaśnia Andrzej Kiełkucki, zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Bielsku Podlaskim, jakie jest administratorem bielskiego wysypiska. - Firma, która wywozi śmieci na wysypisko powinna być wymagane zezwolenia, uprawnienia i właściwi sprzęt. Kilka lat ulgi Kiedy się okazuje, na bielskie wysypisko śmieci już od ładnych kilku lat osoby prywatne nie mogą wywozić śmieci. - Ale jeżeli ktoś już przywiózł je na swoje wysypisko, to kupowali je - tłumaczy Andrzej Kiełkucki. - W odwrotnym przypadku, na pewno połowa tych śmieci przybyła do przydrożnych rowów. A przy okazji informowaliśmy, jakie obowiązują procedury i zakazy. Jednak do wielu pracowników więc nie docierało. A w efekcie trzeba było bezwzględnie zakazać wywożenia śmieci osobom prywatnym. Przedsiębiorstwo Komunalne znalazło jednak rozwiązanie dla gospodarstw, które wytworzą więcej śmieci niż zmieści się ich w kontenerze. - Można u nas zamówić 120-litrowe worki w drugich kolorach - informuje prezes Kiełkucki. - Dzięki temu od razu utrzymuje się segregację śmieci. Worki żółte przeznaczone są na butelki typu pet. Niebieskie na makulaturę, i czarne na odpady komunalne. Worek czarny kosztuje 5 złotych, niebieski - 3 złote, a żółty złotówkę. W cenie worka wliczona jest pomoc wywiezienia zgromadzonych śmieci i znajoma firma, jeżeli widzi taki worek, zobowiązana jest do jego wywiezienia. Na gruz kontener Do worków na wywóz śmieci Warszawa pyłki nie załadujemy gruzu, szczególnie większych kawałków, które pozostały przy remoncie. Firma może też odmówić wywozu śmieci, jeżeli wśród nich znajdują się kawałki gruzu. - Mógłby on zniszczyć bęben samochodu, którym przenoszone są odpady - tłumaczy Andrzej Kiełkucki. - W takim przypadku należałoby zamówić specjalny kontener, którym wywieziemy gruz. - Przecież nie będę zamawiał dużego zbiornika na pół metra sześciennego śmieci - zastanawia się Ryszard Kozłowski. - Cóż, takie są przepisy i pragniemy ich przechowywać - wzrusza ramionami prezes Kiełkucki.

twoproodpady

Tagi: wywóz gruzu warszawa, wywóz odpadów warszawa, wywóz śmieci warszawa, kontenery na gruz warszawa